Instagram feed:

Pages

4/18/16

FITNESS & WORKOUT Q&A OSA1

Mu eelmisele fitness teemalisele postitusele tuli kommentaaride hulka päris mitu küsimust. Tahtsin teha ühe pikema kokkuvõtva postituse minu trenni teemadel. Seekord on postitus eesti keeles. :) Siia kindlasti ei saanud kõik kirja, aga loodan, et osadele küsimustele sain nüüd vastatud.


Minu trennitegemise eesmärgiks on parem enesetunne, tugevam ja ilusam keha. Teen peamiselt aeroobset ja lihastrennina treenin enamjaolt kõhtu ja peput. Muidugi teen jõutrenni üle keha, aga muudele kehaosadele niipalju ei keskendu.
Eelmisel nädalal käisin ja viskasin pilgu peale Eesti karikavõistlustele kuturismis ja fitnessis. Sellise ürituse külastamine oli minujaoks esmakordne kogemus. Oli väga huvitav näha, mille nimel need inimesed oma keha treenivad. Üritus oli ise väga huvitav ja isegi kaasahaarav.
Olen palju näinud/kuulnud, kuidas sportimise ja jõusaaliga oma keha trimmi ajavad inimesed lähevad tasapisi üle kulturismi poole. Enda peale mõeldes ei oleks see kindlasti minupuhul kunagi ''option'' - mulle lihtsalt isiklikult ei meeldiks end sellisena näha. Vaatamata sellele vaatan neid inimesi austusega - olen juba praeguseks näinud, kui hull võib olla niii täpne toitumise järgmine.

Minu toitumisest:

Ma loen kaloreid. See võib tunduda hirmutav, aga trenni tehes ja keha trimmi ajades on sellest minule isiklikult väga suur abi. :)
Minu lemmikuks hommikusöögiks on täistera kaerahelbepuder banaani, seemnete ja granaatõunaga. Ülejäänud päeva toit on väga erinev, kuid eelistan värskeid köögivilju, salateid, kana, muna ja vahel näiteks ka täisterapastat. Üritan süüa võimalikult erinevaid köögi- ja juurvilju ning hommikupoole ka võimalikult erinevaid puuvilju/marju, et keha saaks kõik vajaliku kätte.

Väldin üle söömist - avastasin alles hiljuti ( umbes neli nädalat tagasi ) et olen söönud väga tervislikult, aga veidi valedes kogustes. Muutsin oma koguseid ja nagu imeväel hakkas ka kaal kukkuma.

Söön ka erinevaid proteiinitooteid. Minu enda omad on tellitud Fitshop.ee leheküljelt, kus on päris hea valik kõikvõimalikele vajaminevatele toodetele. Lisaks sellele tarbin kõrge valgusisaldusega toite - kodujuust, brokkoli, maitsestamata kohupiim ja muu selline. Valk on minu toidulaual väga olulisel kohal ja jälgin hoolikalt, et mu keha saaks seda piisavas koguses.

Nädalavahetustel võtan toitumisega lebomalt ja laupäeviti on mul cheat day, kus ma hommikul näiteks nutellapannkooke naudin! :) Minu lemmiktoit for sure.


MINU ( praegune ) TRENNINÄDAL:

E:
Aeroobne trenn - näiteks 1h jooks, 30min ratast
Lisaks teen kõhulihastele harjutusi.

T:
Jalapäev ( uuuhh )

K:
Kõht
Selg/käsi

N:
Aeroobne treening
+ kõht

R:
vaba

L:
Jalapäev #2 ( oouje )

P:
vaba

2 comments:

  1. Kas keegi on sulle toitumiskavad koostanud, või oled ise netist vms uurinud? Mis raskustega harjutusi (ja millised harjutusi) teed? Palju edu sulle treeningutel ja sporditeemalised postitused on alati väga mõnusad!

    ReplyDelete
  2. Millised on siis sinu jaoks need õiged kogused, millega väldid ülesöömist? :)

    ReplyDelete

Search:

Archive:

Follow along: